Bosu

BOSU je moderní balanční podložka, která právem patří k nejoblíbenějším cvičebním pomůckám. Dá se využívat jak k rychlým (bosu body, bosu cardio, bosu mix, aerobik bosu a další), tak i k různým pomalým formám cvičebních lekcí (bosu core, bosu pilates, bosu jóga a další). BOSU má svůj původ v rehabilitaci, dá se však využít pro širokou škálu cvičení pro ženy i muže všech věkových kategorií i různého stupně kondice. Cvičení na BOSU je velmi zábavné, pestré a vhodné opravdu pro každého.

JAK BOSU VYPADÁ A JAKÉ MÁ ÚČINKY

Bosu vypadá jako půlka balónu. Z jedné strany je pevná rovná plocha a z druhé strany pružná kopule. Název této pomůcky vznikl ze zkratky „both sides up = obě strany nahoru“. Můžeme ji tedy používat jak plochou stranou nahoru, tak dolů pro různé druhy balančních cvičení. Díky svému vzhledu a vlastnostem má BOSU všestranné využití.

Vyzkoušet můžete

KLASICKOU LEKCI BOSU - aerobní lekce s posilováním

BOSU BASIC - lekce vedená v klidném tempu s nenáročnou krátkou choreografií a delším posilovacím blokem, vhodná zejména pro začátečníky a střední věk

BOSU / FLOWIN - vynikající kombinace skvělých cvičebních pomůcek BOSU (viz info výše) a FLOWIN

FLOWIN® je tréninkový systém původem ze Švédska, je využíván také při rehabilitaci, kondičním skupinovém cvičení a cvičení PILATES. Cvičení FLOWIN® vychází z přirozených pohybů těla, u nichž dochází k zapojení většiny svalových partií s důrazem na jejich koordinaci a tělesnou rovnováhu.

- pohyby jsou vždy prováděny plynule bez nárazů a doskoků, čímž je cvičení maximálně šetrné ke kloubům.

- menší klouzající podložky FLOWIN pod ruce a nohy vytvářejí na speciální desce odpor podle toho jak je na ně vytvářen tlak vaším tělem, čímž si vy sami regulujete náročnost cviku, který můžete provádět v intenzitě (s odporem) přiměřené vaší fyzické kondici. Podložka pod kolena nemá kluznou plochu a funguje jako opěrný bod.

- cvičení FLOWIN je komplexní a variabilní a v kombinasi s BOSU je naprosto skvělé

Co s sebou na lekci:

  • pohodlné sportovní oblečení a pevnou obuv
  • dostatek tekutin
  • ručník

S jakým lektorem si zacvičíte: Míša Pavlíčková, Lenka Hajšmanová, Pája Kasíková

Kdy si u nás můžete Bosu zacvičit: ROZVRH